1/2024

Konference ENVIRO. Letos počtvrté a rozhodně ne naposledy

| autor: Martina Jandusová0

Konference ENVIRO. Letos počtvrté a rozhodně ne naposledy

V pořádání konference ENVIRO se střídá slovenská společnost EKOS PLUS s.r.o. s českou firmou E-expert, spol. s r.o. Letos jsme položili několik otázek o konferenci zástupci českého organizátora, Vladimíru Lollkovi.

V čem je zajímavý formát této konference?

Konference ENVIRO je zajímavá tím, že umožňuje vzájemnou výměnu informací mezi českou a slovenskou stranou, a to jak na úrovni ministerstev, tak na úrovni nižších úředníků a provozovatelů. Účastníci se zde dozví novinky z jednotlivých států i to, jak si obě země vykládají evropské směrnice.

Co si odsud hosté mohou vzít?

Je to především zprostředkování kontaktů mezi státní správou a provozovateli různých průmyslových a energetických zdrojů. Ti dostávají aktuální informace o tom, co se chystá a to jak na české, tak i na slovenské straně. A v případě, že se jedná o návrhy zákonů, mají ještě šanci diskutovat s tvůrci zákonů tak, aby byly jejich připomínky respektovány.

Kdo je standardním posluchačem konference ENVIRO?

To je právě na této konferenci nejzajímavější. Přijíždějí sem zástupci státní správy nebo samosprávy, a provozovatelé zařízení, čili opravdu dochází k interdisciplinární výměně informací nejen mezi jednotlivými složkami životního prostředí, ale hlavně mezi posluchači z různých komerčních segmentů.

Kdo z firemní sféry by měl konferenci v příštím roce navštívit, pro koho může být konference zajímavá?

Určitě by to měli být zejména provozovatelé z řad větších podniků podléhající Směrnici o průmyslových emisích (IPPC). Ačkoliv zástupci menších podniků dostanou informace, které potřebují, víme, že na konferenci se sjíždějí především zástupci různých profesních sdružení (Ocelářská unie nebo Teplárenské sdružení), a zástupci velkých provozovatelů (Třinecké železárny, U. S. Steel Košice, ArcelorMittal, Mondi, Veolia a další).

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA