Reklama
Podat žádost o dotace u Státního fondu životního prostředí ČR bude nyní výrazně pohodlnější. Zcela nový online systém umožní žadatelům podat a spravovat své dotační žádosti u programů administrovaných Fondem kompletně přes internet.
Žádostmi o poskytnutí finanční dotace v rámci OP PIK mohou nyní firmy přispět ke zlepšení životního prostředí i v rámci svého provozu. Výzvy jsou určeny pro oblast celé ČR, avšak mimo hlavního města Prahy.
Podpora zelených střech a zachytávání dešťové vody. Na tyto dvě akce se zaměřují nově dotační programy, které v květnu letošního roku vyhlásil Magistrát města Brna. Žádost o dotaci už podala více než stovka lidí.
Lepší třídění, recyklaci a zpracování odpadů podpoří Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR dalšími prostředky z evropských fondů. 
Královéhradecký kraj letos v květnu vyhlásil další výzvu k předkládání žádostí o kotlíkovou dotaci.
Počet automobilů na CNG se každoročně zvyšuje o více než 20 procent. Stlačený zemní plyn (CNG) se definitivně stal významnou ekologickou alternativou k běžně používaným fosilním palivům. Pro další rozvoj CNG a LNG je klíčová dlouhodobá podpora ze strany státu. 
ČEZ, provozovatel nejrozsáhlejší tuzemské sítě veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily, začne brzy stavět další desítky rychlodobíječek.
Dne 16. 7. 2019 byla vyhlášena V. výzva programu Úspory energie OP PIK 2014 až 2020.
Cílem programu a Výzvy je podpora snížení energetické náročnosti podnikatelského sektoru. 
Ministerstvo zemědělství (MZe) podpoří ještě letos další výstavbu vodovodů a kanalizací, obecních rybníků a úpravy drobných vodních toků, opatření proti povodním a budování závlah. Žadatelům rozdělí navíc půl miliardy korun.
Investiční podpora na vybudování malé solární elektrárny je v současnosti dostupná nejen pro domácnosti, ale i pro podnikatele.

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372