Tag: VÝMĚTY

waste-4998034_640.jpg

Odpady / Publicistika / 12. 2. 2021

Nových podmínek pro plastové odpady musíme využít a ne tvrdit, že změna znamená kolaps

Aktuálně je mediálně velmi zmiňovaná otázka, co dělat s plastovým výmětem po dotřídění plastových odpadů v souladu s novým odpadovým zákonem. Je opět vznesena otázka, zda neomezit třídění plastů. ČAObH zanalyzovala skutečný stav situace. Podle ní není pro překotné omezování třídění plastů žádný krátkodobý ani dlouhodobý důvod. Stejně neexistuje důvod k jeho zdražování pro obce.

linka_odpady.jpeg

Odpady / Publicistika / 25. 2. 2021

Za výměty v kotlích si připlatíme

Ze všech stran se probírá téma plastových výmětů z třídicích linek, s kterými si odpadové firmy neví rady. Jednou z možností , jak s nimi naložit, je energeticky je využít. Obrátili jsme se proto na zařízení na energetická využití odpadů s otázkou, zda jsou schopni přijímat přebytky těchto odpadů, a pokud ano, tak za jakých podmínek.

800px-Čížkovice,_cementárna.jpg

Odpady / Publicistika / 10. 3. 2021

TAP dle cementářských požadavků do pece může

S plastovými výměty z třídicích linek je to těžké. Na skládky nesmí, k jejich skladování nejsou kapacity, ve spalovnách s nimi zápolí...Ale co cementárny? Nemohly by rozšířit odběr tuhých alternativních paliv (TAP) vyrobených z komunálních odpadů?

waste-1741127_640.jpg

Odpady / Zpravodajství / 22. 3. 2021

Řešení výmětů existuje, potvrzuje SUEZ analýzu ČAOBH

Česká asociace oběhového hospodářství (ČAObH) začátkem února na základě provedené analýzy zpracovatelských kapacit konstatovala, že pro jakékoli omezování třídění plastů není žádný krátkodobý ani dlouhodobý důvod. SUEZ CZ jako člen ČAObH to potvrzuje: Třetinu všech přebytečných výmětů v ČR dokážeme zpracovat.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur