Časopis

Hra s výměty pokračuje

| autor: Martina Jandusova0

processed.jpeg
zdroj: redakce

Štěpán Jakl z Ministerstva životního prostředí na on-line konferenci Odpady v podnikové ekologii přiblížil výsledek debaty, která se vedla nad výměty z dotřiďování tříděných komunálních odpadů.

Ministerstvo nastavilo, že v druhé polovině letošního roku může být 15% výmětů z dotřiďování plastů, 10% z kovů, papíru a skla a biologických odpadů, předáváno na skládku.

Pokud jde o energetické využití výmět může v případě plastů tvořit 45%, 10% z papíru a biologických odpadů. Nataveno je i to, že když nebude na skládku uložen žádný výmět, je možné si procenta určená na skládku přičíst k energetickému využití. „V případě, že dotřiďovací linka nepředává žádné odpady na skládku, může k energetickému využití předat až 60%,“ vysvětluje Štěpán Jakl.

Tuto povinnost mají dotřiďovací zařízení, přičemž množství výmětu se počítá z celkového množství daného materiálu přijatého v kalendářním roce. Pokud materiál prochází jedním odpadovým zařízením, nejde o nic složitého. Z materiálu na vstupu se vypočítají procenta, která je v kalendářním roce možné předat. Pakliže ale odpad prochází více zařízeními, musí je doprovázet i informace z předchozích zařízení.

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat