1/2024

Z virtuální konference: Petrochemické firmy a chemická recyklace

| autor: František Vörös, konzultant ORLEN UniCRE Litvínov0

oil-4663237_640.jpg
zdroj: Pixabay

V návaznosti na první část tohoto příspěvku v článku "Chemickou recyklací lze vyrobit plasty se srovnatelnými vlastnostmi plastů panenských, zaznělo na virtuální konferenci", uvádím v tomto dílu další informace, zaměřené na aktivity petrochemických firem.

Největší světová chemická společnost BASF s centrálou v Ludwigshafenu se prezentovala přednáškou Christiana Kruegera. Poukázal na postupnou realizaci jejich technologie ChemCycling, která umožňuje využít až 70 % směsných odpadních plastů na pyrolyzní olej, jenž se následně stává surovinou k přimíchání k fosilní surovině a poté k nástřiku na parní krak k produkci etylenu, propylenu a C4 frakce.

Takto vyrobená jedna tuna LDPE vykazuje oproti pouze z fosilní báze o 2,3 tuny méně exhalací CO2. Další informace o tomto procesu lze nalézt v článku V německém plastikářském průmyslu jsou recykláty zavedenou surovinou. Společnost testuje ve svém závodě ve Scharzheide chemickou recyklaci polyuretanů, včetně matrací na polyoly, které se aplikují při výrobě nových PUR. Obdobnou technologii vyvíjejí společnosti Covestro a Dow.

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA