1/2022

Chemickou recyklací lze vyrobit plasty se srovnatelnými vlastnostmi plastů panenských, zaznělo na virtuální konferenci

| autor: František Vörös, konzultant ORLEN UniCRE Litvínov0

the-conference-3248255_640.jpg
zdroj: Pixabay

Pandemie COVID-19 způsobila zrušení mnoha významných konferencí a veletrhů a přechod na digitální formu. Z průzkumu v Německu vyplynulo, že pouze pětina dotázaných považuje digitální formu za vhodnou alternativu k reálně organizovaným konferencím a veletrhům. Ostatním chybí osobní kontakty s přednášejícími i představiteli vystavovatelů, což považují za nejefektivnější způsob výměny informací.

Chemická recyklace plastových odpadů se stává důležitou aktivitou výzkumu, vývoje a postupných realizací v celém plastikářském řetězci, počínaje petrochemickými firmami, přes zpracovatele plastů, obchodní a odpadářské společnosti. Nejinak je tomu i v Unipetrolu Litvínov, kde se řeší v týmu vedeném Ing. Suchopou v rámci ORLEN UniCRE projekt Pyrekol. Jako člen týmu jsem se s hlavním řešitelem měl zúčastnit konference „Chemical Recycling“, která se měla konat 3. - 4. 11. 2020 v Hamburgu, avšak nakonec proběhla on-line a prezentace byla zaslány později.

Ze zaslaných prezentací jsem se pokusil uvést některé poznatky. V úvodní prezentaci organizátora akce – agentury AMI byla odvolávka na jejich studii ze srpna 2020 „Chemical Recycling – Status 2020“, z niž vyplývá, že v dalším desetiletí bude spotřeba plastů růst se stávající dominancí typů PE, PP, PVC, PET a PS. Největší spotřebu zaznamená Čína, následovat bude Evropa a Severní Amerika.

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO