Tag: MECHANICKÁ RECYKLACE

enress

Odpady / Publicistika / 9. 8. 2023

Jak se rodí pyrolýza aneb Povolovací procesy v Česku I.

V České republice více, než kde jinde, brzdí zavádění nových, s velkou pravděpodobností progresivních, technologií krom legislativy i něco jiného. Jde o strach a takovéto české „co by, kdyby“. Subjekt, pokoušející se o uvedení technologie do praxe deklaruje parametry plnící intence oběhového hospodářství, ale úředník nevěří, nezná, neví, má obavy.

pexels-krizjohn-rosales-761297.jpg

Odpady / Publicistika / 13. 6. 2022

Není nač čekat, míra recyklace plastů se musí zvýšit

Mezinárodní panel OSN pro změnu klimatu ve své dubnové zprávě konstatoval, že k naplnění globálního cíle – udržet  po loňském nárustu na 1,1 stupně Celsia oteplení do roku 2050 na max. 1,5 stupně Celsia - je bez drastických opatření nereálné. Bez přijetí a realizace dalších opatření by došlo v roce 2050 ke zvýšení průměrné teploty o 3,2 stupně Celsia, což by mělo nedozírné dopady na část lidstva.

3276997568_34c28485a9_c.jpg

Odpady / Chemie / Publicistika / 25. 1. 2022

Seriál o plastech XIX.: Aditiva pro mechanickou recyklaci plastových odpadů

Plastikářský průmysl směřuje k cirkulárnímu modelu aktivit, přičemž poptávka po aplikacích kvalitních regranulátů se zvyšuje. Regranulát často nemá stejné vlastnosti jako panenský plast v důsledku tepelného a fyzikálního namáhání z minulosti a z procesu regranulace. Dalším problémem je nedokonalé třídění dle typů, z nichž některé nejsou vzájemně mísitelné. Evropská asociace Plastics Europe požaduje uzákonit povinný 30 % podíl recyklátu v obalech od roku 2030. Recyklát se stává důležitou komoditou, pro kterou se hledají nové obchodní modely.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS