Reklama

VODA

Předseda vlády Andrej Babiš a ministr životního prostředí Richard Brabec navštívili Pardubický a Královéhradecký kraj, konkrétně dokončené nebo aktuálně realizované projekty podpořené z národních či evropských zdrojů, zaměřené na zadržování a čištění vody. Tedy další vlajkové projekty, které reagují na sucho a přispívají tak k adaptaci české společnosti na probíhající změnu klimatu.


Služba pro předplatitele.


V souvislosti s COVID-19 se vyrojilo množství článků o tom, jak zvýšená spotřeba hygienických prostředků a především vlhčených ubrousků zvyšuje dotaci mikroplastů v přírodě a také v pitné vodě.


Lidstvo stojí před nutností zvýšit objem živin v orné půdě, omezit poškozování půd a poskytnout dostatečné množství zdravého jídla pro rychle rostoucí populaci.


Méně odpadu, lepší vzduch, nižší přehřívání. Na cestě k naplnění trojice ekocílů má Brnu pomoci několik projektů. Obyvatelé se navíc mohou zapojit do výzvy Připrav Brno a ke zlepšení klimatu přispět i vlastní aktivitou.


Až tři čtvrtiny obyvatel pocítily pozitivní dopad snížení DPH na vodné a stočné od letošního května. Změnu sazby promítlo do konečné ceny celkem 124 ze 131 největších měst. Vodárenské společnosti platbu za vodné a stočné snížily v průměru o 3,73 Kč/m3. Vyplývá to z analýzy Ministerstva financí o vlivu změny sazby DPH na cenu pro vodné a stočné.


Svaz vodovodů a kanalizací oslovil vybrané zástupce svých členů s anketní otázkou, jak se jim elektronické služby a technologie osvědčily za nouzového stavu. 


Služba pro předplatitele.


Ulice měst, obcí a jejich okolí oživí v blízké budoucnosti nové stromy, louky, zelené fasády, jezírka a různé vodní prvky.


Pražské vodovody a kanalizace řešily za prvních šest měsíců letošního roku o 230 havárií na vodovodní síti méně než ve stejném období roku předchozího. Konkrétně 2 320 mimořádných událostí.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372