Reklama

VODA

Minulý týden se z české podnikatelské mise v Malajsii a Vietnamu vrátila skupina zástupců firem zaměřených na environmentální technologie, vybraných rezortních organizací MŽP, pracovníků vědy a výzkumu a akademické obce.


Investice za více než šest set milionů a dotace nejméně 190 milionů korun. Zásadní modernizace úpravny vody v Hrobicích zajistí kvalitnější pitnou vodu pro 90 tisíc obyvatel aglomerace.


Šetrný dům, který si vyrobí veškerou elektrickou energii sám, zachytí maximum dešťové vody, nezbavuje se zbytečně drahocenného tepla, ale přitom se v něm zdravě dýchá a žije.


Vodárna Plzeň doporučuje svým zákazníkům s nástupem zimního období zkontrolovat a zabezpečit vodoměry před mrazem. Kromě škody na samotném vodoměru mohou vzniknout škody také v celém objektu z důvodu vytékající vody.


V roce 2020 plánují SmVaK Ostrava investovat do infrastruktury 683 milionů korun. Jde o nejvyšší částku v historii. Dalších 205 milionů půjde do oprav.


Je to rok, co Povodí Moravy, s. p. dokončilo práce na drobném vodním toku Kozojídka. Cílem úprav bylo zlepšení funkce vodního toku v období sucha, zvýšení ochrany přilehlých nemovitostí, stabilizace břehů i zlepšení průtočnosti koryta.


V polovině roku 2021 skončí rekultivace bývalého odkaliště teplárenského popílku a území bude pokryto zelení. 


V úterý 19. listopadu 2019 se v pražském hotelu Olympik Tristar konal již 4. ročník konference Povinnosti v podnikové ekologii, který opět trhnul návštěvnický rekord. 


Původní termín, kdy již nebude možné využívat stávající cesty likvidace kalů, které nesplňují dané požadavky, se posouvá na 1.1.2023. Do této doby se prodlužuje přechodné období, které mělo původně končit na konci tohoto roku. 


Slanou ledovou tříští, chuti podobající se mořské vodě, čistí společnost Ostravské vodárny a kanalizace a.s. (OVAK) vodovodní potrubí pod moravskoslezskou metropolí. Společnost tak každoročně vyčistí zhruba 20 kilometrů vodovodního řadu.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372