Reklama

12. 5. 2017  |  Aktuality  |  Autor: MPO

Veřejná konzultace Evropské komise k seznamu projektů společného zájmu v oblasti energetiky pro rok 2017

Evropská komise vypsala veřejnou konzultaci k třetímu kolu projednávání výběru projektů společného zájmu (Projects of Common Interest - PCI) podle Nařízení EU č. 347/2013, kterým se stanoví hlavní směry pro transevropské energetické sítě.

Veřejná konzultace k projektům z oblasti elektroenergetiky a plynárenství je otevřená do 19. června 2017. Veškeré informace o této veřejné konzultaci je možné obdržet na webových stránkách Evropské komise.

Současně s touto veřejnou konzultací otevřela Evropská komise veřejnou konzultaci k dodatečnému seznamu projektů společného zájmu v oblasti ropy a smart grids s termínem ukončení 26. června 2017. Informace o této veřejné konzultaci je rovněž možné najít na webových stránkách Evropské komise.

Předkladatelem projektů v oblasti elektroenergetiky je provozovatel přenosové soustavy ČEPS, a. s., na jehož webových stránkách je možné získat bližší informace o těchto projektech.

Předkladatelem projektu v oblasti Smart Grids je za Českou republiku provozovatel distribuční soustavy E.ON Distribuce, a. s. Základní informace se nachází na webových stránkách projektu.

 Překladatelem projektů v oblasti plynárenství je společnost Net4Gas, s. r. o. Jedná se o projekt STORK II a projekt BACI.

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372