2/2023

Snižování emisí v letecké dopravě

| zdroj: Cebre0

kevin-woblick-UdUbSPwbv2c-unsplash
zdroj: unsplash.com

Ve středu 26.dubna zveřejnila Komise tiskovou zprávu, ve které vítá politickou dohodu v rámci Iniciativy pro letecká paliva ReFuelEU.

V rámci nových pravidel budou muset dodavatelé paliv do leteckém odvětví ve stále větším množství přimíchávat do leteckého petroleje udržitelná letecká paliva. Očekává se, že provozovatelé letadel budou doplňovat palivo pouze nezbytné k letu a tím omezí emise způsobené nadměrnou hmotností nebo únikem uhlíku.

Letiště provozovatelů by měli mít palivovou infrastrukturu, která umožní dostupnou distribuci udržitelných leteckých paliv a bude zároveň vhodná k tomuto účelu. A v neposlední řadě, dodavatelé leteckých paliv dodávali na letištích v EU minimální podíl udržitelných leteckých paliv, tj. 2 % celkového objemu dodaného paliva do roku 2025, a 70 % do roku 2050.

Dohoda úspěšně navazuje na dohodu aktualizovaných pravidlech pro obchodování s emisemi v odvětví letecké a námořní dopravy , dohodu o podpoře udržitelných paliv pro lodní dopravu a také dohodě o urychleném zavádění infrastruktury pro alternativní paliva .

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP