Reklama

OVZDUŠÍ

Emisní obchodování je nástroj motivující ke snižování emisí skleníkových plynů co nejefektivnějším způsobem. Jako členský stát EU se emisního obchodování účastní i Česká republika.


ŠKODA AUTO DigiLab v Praze zahajuje pilotní provoz jedinečné a inovativní rychlonabíjecí stanice. Ta využívá princip setrvačníku a ve srovnání s elektrickou sítí nabízí až dvojnásobný nabíjecí výkon.


V Karlovarském kraji jednal průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Společně s hejtmankou Janou Mračkovou Vildumetzovou, se zástupci BMW Group, agentury CzechInvest a představiteli společnosti Sokolovská uhelná se zabývali plánovanou výstavbou zkušebního centra BMW na Podkrušnohorské výsypce u Sokolova či cenami emisních povolenek.


Středočeský kraj opět vyzývá obyvatele kraje, aby podávali své žádosti do 3. výzvy kotlíkových dotací.


Celosvětově na silnicích jezdí již na 5 milionů elektromobilů. To je o dva miliony více než vloni. Lídrem je stále Čína, za ní následují Evropa a Amerika. Hlavní vlna velkovýroby elektromobilů nicméně zřejmě nenastane před rokem 2025.


Důvodem předložení je posílení právní jistoty adresátů právních norem na základě zpětné vazby Evropské komise a úprava některých ustanovení vyhlášky, která působila v praxi aplikační či interpretační problémy.


Ministerstvo životního prostředí vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou nesouhlasné stanovisko České republiky k záměru „Pokračování těžby ložiska hnědého uhlí Turów“.


Provoz pěti automatických měřicích stanic a speciálního vozu pro monitoring stavu ovzduší v Ostravě pokryje dotace ve výši téměř 3,5 milionu korun, kterou schválilo zastupitelstvo města. 


Kvalita ovzduší je téma, které zajímá řadu Brňanů – a také úředníky. 


Více než 40 tisíc žádostí s požadavkem na 4,2 miliardy korun už dorazilo na krajské úřady od startu třetí vlny kotlíkových dotací.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372