Reklama

OVZDUŠÍ

Společnost Lidl přichází s dalším příspěvkem k lepšímu životnímu prostředí. Na střechách svých prodejen začala s instalací fotovoltaických systémů.


Ve čtvrtek 24. října 2019 začíná sběr elektronických žádostí v rámci dotačního programu na výměnu kotlů v Jihomoravském kraji III. 


Některé domy v brněnské městské části Nový Lískovec jsou zateplené, jiné na opravu ještě čekají. O parkovací místa je nouze a svádí se o ně urputný boj. Zkrátka typické panelákové sídliště, jakých jsou v Česku stovky, možná tisíce.


Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Ústí nad Labem uložili pokutu 100 tisíc korun provozovateli skládky v Lítvínově-Růžodolu - společnosti CELIO a.s.


Příjem žádostí do páté výzvy v Pardubickém kraji byl spuštěn 8.10. v 6:30:00 hodin. O kotlíkovou dotaci byl největší zájem v historii.


Pražské služby pokračují v ekologických aktivitách, které přispívají k ochraně životního prostředí v metropoli. Společnost zahájila první etapu výsadby téměř 70 stromů na svých pozemcích.


Karlovarskému kraji se spolu s dalšími 5 uhelnými regiony z celé EU dostane pomoci expertní skupiny Evropské komise.


Německo a Nizozemsko včera podepsaly společné prohlášení o záměru, kterým se stanoví společný plán přeměny energie.


Po kontrole podávání žádostí v Jihočeském kraji neshledal Státní fond životního prostředí ČR důvody ke zrušení III. výzvy kotlíkových dotací.


Ministerstvo pro místní rozvoj proto systematicky podporuje investice do odpovídající dopravní infrastruktury prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), zejména pak jeho specifického cíle Zvýšení podílu udržitelných forem dopravy. IROP na něj poskytl dotace ve výši 11 miliard korun.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372