Dotace na snížení světelného smogu jsou rozebrány

| autor: SFŽP0

Dotace na snížení světelného smogu jsou rozebrány

Od září letošního roku mohly obce v národních parcích žádat v rámci výzvy č. 15/2017 o finanční podporu na výměnu svítidel veřejného osvětlení nebo například na úpravu či instalaci sloupů a stožárů veřejného osvětlení. Motivací pro realizaci těchto projektů jim byla vedle nabízené 85 procentní dotace také snaha snížit světelné znečištění, kterým trpí zejména ptactvo.

Připraveno pro ně bylo 15 milionů korun, které se díky velkému zájmu stihly vyčerpat s velkým předstihem a příjem žádostí na tyto projekty byl proto uzavřen necelé tři měsíce od spuštění příjmu žádostí. Do 21. listopadu 2017 dorazilo na Státní fond životního prostředí ČR 9 žádostí o dotaci v celkové výši přesahující 16 milionů korun.

Projekty na snížení světelného smogu tvoří ale jen část z pestré škály aktivit, na které výzva č. 15/2017 nabízí finanční podporu. 

Obce tak stále mají šanci například opravit nebo nově vybudovat cesty a chodníky, pořídit nové lavičky, odpadkové koše, informační tabule či navigační značení, zpracovat rozvojové dokumenty zaměřené na životní prostředí, modernizovat a dovybavit informační centra ad. Příjem žádostí je v případě těchto podporovaných aktivit stále otevřen.

Dokumenty k výzvě č. 15/2017 

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB