Reklama

CHEMIE

Švédská vláda se před rokem rozhodla, že prozkoumá možnost zavedení „chemické daně“ na oděvy a obuv, které obsahují nebezpečné látky. Na začátku dubna byl návrh předložen vládě.


Služba pro předplatitele.


14. dubna byla zveřejněna výzva s názvem„for Green Recovery“, k níž dal podnět Pascal Canfin, předseda Výboru pro životní prostředí Evropského parlamentu, společně s 180 zástupci z řad politiků a zástupci průmyslu, odborových organizací, nevládních organizací a expertních skupin. Cílem výzvy je vytvořit evropskou alianci za účelem „zeleného oživení“.


19. 4. 2020

Show must go on

Pandemie jednou skončí. Nemám na mysli přímo nemoc. Spíš tím chci charakterizovat období po které byly naše životy nemocí ovlivněny. Bude se asi psát o době před koronavirem a po ní. Některá média pompézně hlásají, že už nic nebude nikdy jako dřív. Nerad bych do toho kolegům kecal, ale troufnu si tvrdit, že bude.


Služba pro předplatitele.


Pro druhou největší chemickou společnost na světě – BASF se sídlem v Ludwigshafenu – je v komoditě EPS - expandovatelného polystyrenu typická kontinuální inovační aktivita. Začíná průlomovým objevem tzv. částicové polystyrenové pěny Styropor na konci 40. let minulého století panem Fritzem Stastnym, rodákem z Brna.


Odhaduji, že až vyjde tento příspěvek bude ve světových statistikách zaznamenán počet osob nakažených koronavirem vyšší než 2,3 miliony a počet úmrtí vyšší než 150 tisíc. Je to více než tři měsíce, co Čína zveřejnila (9. 1. 2020) první genetickou sekvenci koronaviru, který způsobuje onemocnění Covid-19.


V době koronavirové pandemie je jedním z velmi důležitých prvků obrany dezinfekce. Její spotřeba vzrostla závratně a poptávku je třeba uspokojit. Pod koordinací Svazu chemického průmyslu České republiky na nastalou situaci velmi rychle zareagoval český chemický průmysl.


Služba pro předplatitele.


Polyvinylchlorid patří mezi nejstarší termoplasty s počátkem výroby ve třicátých letech minulého století u německé firmy IG Farben. Folie z PVC se na trh dodávaly pod obchodním označením Igelit. Dnes se již folie vyrábějí převážně z polyolefinů, avšak označení igelit se stále nesprávně užívá.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372