Tag: UDRŽITELNÝ ROZVOJ

european-union-6405066_640.jpg

Aktuality / 24. 1. 2023

EU a partnerské země zahájily iniciativu „Koalice ministrů obchodu pro klima“

Evropská komise, členské státy EU a 26 partnerských zemí zahájila „Koalici ministrů obchodu pro klima“, první globální fórum na ministerské úrovni věnované otázkám obchodu a klimatu a udržitelného rozvoje. Koalice bude podporovat globální opatření na podporu obchodních politik, které mohou pomoci v řešení změny klimatu prostřednictvím místních a globálních iniciativ.

mzp_SDG_cile_cz01

Aktuality / 21. 9. 2022

Startuje Evropský týden udržitelného rozvoje

Od 20. do 26. září proběhne řada akcí, přednášek, diskusí, výstav, procházek do přírody či kvízů během Evropského týdne udržitelného rozvoje (ETUR). Ten od roku 2015 popularizuje myšlenky a Cíle udržitelného rozvoje a každoročně se ho účastní desetitisíce lidí po celé Evropě. Zájemci mohou navštívit například akce Univerzity Karlovy, Ministerstva pro místní rozvoj, Českých priorit, Národního muzea a studentských spolků.

windmill-5591464_640.jpg

Aktuality / 10. 5. 2022

Země OECD naplňují pouze čtvrtinu globálních cílů udržitelného rozvoje do roku 2030

Podle poslední zprávy Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) postupují členské státy poměrně pomalu v plnění sedmnácti tzv. Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) OSN. Aktuálně tak nejvyspělejší státy světa prozatím splnily nebo se blíží splnění pouze u čtvrtiny z nich. Česká republika podle této studie dosáhla 17 ze 128 hodnocených podcílů, v dalších 9 je na dobré cestě, aby je splnila do roku 2030.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM