Tag: SLUNEČNÍ ENERGIE

Demonstrace

Energie / Publicistika / 28. 8. 2020

Soumrak rozvoje OZE?

Za posledních 10 let se náklady na solární panely a větrné turbíny razantně snížily, zároveň došlo k jejich rychlému rozšíření, takže mnoho lidí uvěřilo, že přechod na obnovitelné zdroje energie navrhovaný zastánci Green New Deal je nevyhnutelný.

pexels-km-l-8457868.jpg

Aktuality / Energie / 8. 11. 2021

Vědci hledají nové způsoby, jak efektivně využít sluneční energii

Před lety jí takzvaní solární baroni pokazili pověst. Vědci ale fotovoltaiku i nadále považují za nadějný alternativní způsob, jak vyrábět elektřinu. Máme však v tuzemsku vhodné podmínky pro výrobu solární energie? Může být fotovoltaika v Česku ekonomicky návratná? Podle vědců z Akademie věd ČR je její potenciál i v našich zeměpisných podmínkách dobrý a v době intenzivního hledání alternativních zdrojů energie hraje důležitou roli. Tématu se věnovali v časopise A / věda a výzkum.

windmills-7001940_640.jpg

Aktuality / Energie / 8. 4. 2022

Německá vláda schválila „největší energetickou reformu za poslední desetiletí“ pro rychlejší rozvoj OZE

Německá vláda na svém včerejším zasedání schválila návrh legislativy, který by měl zemi pomoci ještě rychleji rozvíjet obnovitelné zdroje energie, a snížit tak její závislost na fosilních palivech. Již v druhé polovině této dekády by se mělo tempo výstavby solárních a větrných elektráren ztrojnásobit vůči plánům pro letošní rok.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia