Tag: RUSKÝ PLYN

DSC_455

Aktuality / Energie / 22. 3. 2023

Zásoby plynu jsou na rekordní úrovni

Česká republika zvládla zimu bez ruského plynu. Zásoby jsou na rekordní úrovni a ceny plynu i elektřiny na trzích klesají. Na tiskové konferenci konané v první jarní den představil ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela důvody, jak se podařilo tohoto úspěchu dosáhnout a také další plány rezortu jak z hlediska přípravy na příští zimu, tak v oblasti posilování energetické bezpečnosti.

parliament-1358937_640.jpg

Aktuality / Energie / 4. 5. 2022

Německo: Snížení závislosti na ruském plynu na 10 % si vyžádá značné úsilí

Německý vicekancléř a ministr hospodářství Robert Habeck v neděli uvedl, že snížení závislosti na dodávkách ruského plynu na 10 % do poloviny roku 2024 si vyžádá ze strany Německa značné úsilí. Německo dle jeho slov na snížení závislosti usilovně pracuje. Je nicméně zapotřebí zrychlit přechod na obnovitelné zdroje energie. Spoléhá se i na rozvoj vodíkového hospodářství.

piqsels.com-id-jyyjm.jpg

Aktuality / Energie / 11. 4. 2022

Pobaltské státy přestaly počátkem dubna odebírat ruský plyn

Hlavním hybatelem cen na trhu s plynem a elektrickou energií v Evropě zůstává vývoj dění na Ukrajině. Nově objevující se informace z Ukrajiny přiměly členské státy EU změnit svá předchozí stanoviska nebo přinejmenším nad změnou svých stanovisek přemýšlet. Pobaltské státy během minulého víkendu oznámily, že přestanou od 1. dubna odebírat ruský plyn, jak informuje zahraniční portál Montel. EU pak schválila 5. sankční balíček, jenž obsahuje zákaz importu ruského uhlí.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE