Tag: RADIOAKTIVNÍ ODPADY

SÚRAO uzavřelo dohodu s Německem

Aktuality / Odpady / 20. 1. 2020

SÚRAO uzavřelo dohodu s Německem

Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) podepsala v prosinci v Berlíně společné prohlášení s představiteli Spolkového ministerstva hospodářství a energetiky (BMWi).

nuclear-power-plant-4535760_640.jpg

Aktuality / Odpady / 10. 11. 2020

Do přípravy úložiště radioaktivního odpadu investoval stát už téměř dvě miliardy. Zatím nemá jasno ani v tom, kde by mělo vzniknout

Nejvyšší kontrolní úřad prověřil hospodaření Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) v letech 2014 až 2019. Zaměřil se i na přípravu hlubinného úložiště radioaktivního odpadu a na výdaje, které s ní souvisí. Příprava probíhá již více než 23 let a SÚRAO na ni dosud vynaložila přes 1,8 miliardy korun.

nuclear-power-plant-4743568_640.jpg

Odpady / Zpravodajství / 22. 12. 2020

Hledání lokality pro hlubinné úložiště radioaktivního odpadu bude pokračovat na čtyřech lokalitách

Vláda 21. prosince schválila výběr čtyř doporučených lokalit pro umístění hlubinného úložiště radioaktivního odpadu - Březový potok na Klatovsku, Horka mezi Třebíčí a Velkým Meziříčím, Hrádek u Jihlavy a Janoch u Temelína. Na těchto lokalitách se uskuteční výzkumné a průzkumné práce kvůli výběru finální a záložní lokality, které by měly být potvrzeny do roku 2030.

nuclear-waste-1329968_640.jpg

Aktuality / Odpady / 4. 6. 2021

Návrh zákona o řízeních souvisejících s hlubinným úložištěm radioaktivního odpadu

Cílem předkládaného návrhu zákona je naplnit ustanovení atomového zákona a zajistit vyšší a transparentní míru informovanosti, resp. zapojení dotčených obcí a jejich občanů v  správních řízeních souvisejících s vyhledáváním lokality pro ukládání radioaktivního odpadu v podzemních prostorech (rozuměno hlubinné úložiště,), jakož i při samotném povolování provozu takového hlubinného úložiště.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo