Tag: GLOBÁLNÍ OTEPLOVÁNÍ

clouds-g749dacc8b_640

Aktuality / Ovzduší / 17. 2. 2023

Experimenty s molekulovými paprsky chtějí změnit způsob výzkumu aerosolů

Aerosoly mají zásadní vliv na počasí i globální oteplování. Tyto velmi malé částečky se ovšem obtížně studují v přírodě. Jejich chování dlouhodobě zkoumají v Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR, využívají k tomu unikátní přístroj CLUB a podmínky vzniku aerosolů studují pomocí molekulových paprsků. Díky tomu by se mohl změnit způsob výzkumu těchto směsí a zpřesnit třeba atmosférické modely.

pexels-robin-erino-2975498

Ovzduší / Publicistika / 5. 12. 2022

Nadšení obyvatel k řešení klimatických změn klesá

Česká delegace, která vyjednávala za EU na klimatické konferenci COP 27 v egyptském Šarm aš-Šajchu, považuje za úspěch, že obhájila dohodnuté cíle z loňského summitu v Glasgow ve snížení emisí skleníkových plynů tak, aby se udržel cíl k oteplení planety o max. 1,5 stupňů Celsia do roku 2050. Příznivě je hodnoceno i vystoupení premiéra ČR Petra Fialy se závazkem ke snížení emisí metanu do roku 2030 o 30 %.

Myslíme jinak a učení venku_Mateřská škola Motýlek Pardubice.jpg

Ovzduší / Zpravodajství / 1. 9. 2022

Nová metodická příručka EKOABECEDA pro klima pomůže pedagogům vyučovat o klimatické změně

Se začátkem nového školního roku představuje vzdělávací program Recyklohraní aneb Ukliďme si svět novou metodickou příručku EKOABECEDA pro klima. Pedagogové v ní najdou ucelené informace o klimatické změně, které snadno využijí ve výuce. Díky finanční podpoře z Norských fondů a společnosti Veolia mohlo Recyklohraní koncem srpna tuto 40 stránkovou publikaci zdarma rozeslat do 2 600 škol, které s Recyklohraním aktivně spolupracují.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM