Tag: ČIŽP

47835828082_03a81c67a1_c

Aktuality / 28. 4. 2023

Zainteresované strany se sešly kvůli azbestu u Milovic

Na půdě České inspekce životního prostředí proběhla v pátek 21. dubna v souvislosti s kauzou „Azbest v lokalitě bývalého vojenského a výcvikového prostoru Milovice“ (dále jen BVVP) schůzka mezi zainteresovanými stranami, které jsou oprávněné a schopné tento případ řešit, případně vlastníků pozemků, tedy těch, kterých se tato záležitost týká.

foto1_0.jpg

Aktuality / Ovzduší / 22. 6. 2022

Za provozní nekázeň dostala firma pokutu 120 tisíc korun, měření emisí nadlimitní hodnoty neprokázalo

Měření emisí, které na konci března letošního roku prováděli inspektoři České inspekce životního prostředí v rámci kontroly společnosti KRONOSPAN CR spol. s r.o. v Jihlavě, neprokázalo závažná pochybení při provozu zařízení. Inspektoři zjišťovali za pomoci vlastních technických prostředků, kterými ČIŽP disponuje, zda jsou plněny stanovené emisní limity.

20210707-083559-compress84.jpg

Aktuality / Odpady / 10. 11. 2021

Lužnice pod nájezdem plastu

Česká inspekce životního prostředí zaznamenala při neohlášené kontrole ve firmě Silon s.r.o. v červenci tohoto roku velké množství plastového granulátu, který se v rozporu se zákonem nacházel nejen po jím pronajatém areálu v Plané nad Lužnicí, ale dokonce i v samotné Lužnici.

IMGP9021.JPG

Aktuality / Ovzduší / 20. 10. 2021

Betonárka v Jarošově nad Nežárkou dostala od inspekce za svá pochybení pokutu sto tisíc korun

Absence povolení k provozu, provozního řádu, v době kontroly dokonce i technického listu, ve kterém by bylo popsáno používání sila, v němž je uskladněn cement – to je jen část nedostatků, za něž dostala společnost Linberg Beton s.r.o. pokutu sto tisíc korun. Ta nabyla právní moci 8. října tohoto roku. Pochybení společnosti se ale netýkaly jen administrativních úkonů.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP