1/2021

Pod tíhou pandemie se dobře třídí

| autor: redakce0

garbage-538316_640.jpg
zdroj: Pixabay

Třetina anglických měst shromáždila až o 50% více vytříděných odpadů od chvíle, kdy došlo k uzavření země kvůli pandemii koronaviru. Vzrostly tím ale i náklady měst na odpadová hospodářství.

Množství shromážděných vyseparovaných odpadů z domácností se v některých oblastech Anglie během pandemie téměř zdvojnásobilo, což zvýšilo náklady na provoz služeb. Informuje o tom deník The Guardian.

Sdružení místních samospráv (LGA) zveřejnilo údaje, ze kterých vyplývá, že osm z deseti anglických měst zaznamenalo nárůst objemu vysbíraného papíru, lepenky, plastů a skla od zahájení celostátního lockdownu. Polovina měst uvedla, že shromažďuje až o 20% více materiálu k recyklaci, než je obvyklé, přičemž třetina se zabývá 50% nárůstem, a některá z nich nahlásila dokonce 100% nárůst, což je stejná úroveň, které města za normálních okolností dosahují během Vánoc.

Nejen nárůst množství komunálního odpadu a vytříděných složek zvýšil náklady měst na hospodaření s odpady. Přispěl tomu i mimořádný úklid vozidel, nedostatek zaměstnanců kvůli Covid-19 a poruchy způsobené více automobily zaparkovanými na silnicích.

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo