1/2024

Parlament přijal pozici ke snížení znečištění podzemních a povrchových vod

| zdroj: Cebre0

wren-meinberg-phx4UXMQRTg-unsplash
zdroj: unsplash.com

Parlament přijal v úterý 12. září svůj postoj ke snížení znečištění podzemních a povrchových vod a zlepšení norem EU pro kvalitu vody.

Poslanci chtějí pravidelnou aktualizaci seznamu nebezpečných látek představující významné riziko pro lidské zdraví a životní prostředí. Chtějí také do seznamu začlenit podskupinu konkrétních PFAS (per- a polyfluoroalkylové látky, známé také jako „věčné chemikálie“) a také PFAS celkem (parametr, který zahrnuje souhrn PFAS s maximální koncentrací), a to jak pro znečišťovatele podzemních, tak povrchových vod.

Do těchto seznamů by mělo být rovněž přidáno několik dalších látek, včetně mikroplastů a mikroorganismů odolných vůči antimikrobiálním látkám, jakmile budou identifikovány vhodné metody monitorování. Přijatá zpráva rovněž obsahuje přísnější normy pro několik pesticidů (včetně glyfosátu a atrazinu) a léčiv. Výrobci prodávající výrobky, které obsahují znečišťující chemické látky, by měli pomoci financovat náklady na monitorování, což je činnost, kterou v současné době financují pouze členské státy.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP