Reklama

OVZDUŠÍ

Dlouhodobě plánované jednání s hejtmanem Libereckého kraje a obcemi svolal  ministr životního prostředí Richard Brabec.


Starostové pěti městských obvodů si ve středu 6. listopadu převzali z rukou náměstka primátora Radima Babince klíče od nových vozidel ALKÉ ATX N1 340 EDH na elektrický pohon. Aktuálně má město k dispozici již 64 ekovozů, z toho 43 na CNG a 21 elektroaut.


Vedení Prahy zve veřejnost na první společné veřejné sázení stromů, které se uskuteční v sobotu 9. listopadu 2019 ve Stromovce v rámci akce Zastromuj Prahu.


Možností praktického využití poznatků z výzkumu a vývoje malých modulárních reaktorů je celá řada. Jedná se nejen o výrobu elektrické energie, ale třeba také o možnost jejich prostřednictvím ukládat přebytečnou energii do vodíku.


Státní podnik DIAMO nechal vypracovat mimořádné měření kvality ovzduší v pracovním prostředí na odvalu a v obydlené části v Ostravě-Heřmanicích. Výsledky potvrdily, stejně jako pravidelný monitoring škodlivin, že při sanaci heřmanického odvalu nedochází k překračování limitních hodnot nebo hodnot obvyklých pro ovzduší v Ostravě.


Konference „Jak na sucho a horko – ve městě i v krajině”, která se dnes konala v Centru architektury a městského plánování CAMP IPR Praha, předcházela ocenění pětice nejlepších nápadů na zvládání dopadů klimatické změny.


Nadace Partnerství dnes ocenila pětici nejlepších nápadů na zvládání dopadů klimatické změny v rámci konference Jak na sucho a horko – ve městě i v krajině v pražském IPR CAMPu.


Pro snížení emisí škodlivých plynů a prachových částic ze silniční dopravy je nezbytné, aby se zvýšil podíl vozidel na alternativní paliva.


Podzimní světový autosalon ve Frankfurtu ovládla elektrizovaná auta. Také Česká republika má svou prestižní akci pro mobilitu budoucnosti s názvem e-SALON na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany.


Celkový počet veřejných tankovacích míst se v Česku letos poprvé dostal přes 4 000. Zatímco však počet standardních čerpacích stanic s prodejem benzínu a nafty v Česku stagnuje, síť LPG stanic neustále roste.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372