Reklama

OVZDUŠÍ

Evropská komise dnes představila návrh Evropské zelené dohody, která má za cíl vytvořit z Evropy první bezuhlíkový kontinent na světě.


Poslanci budou diskutovat o Zelené dohodě pro Evropu, na jejímž základě by se Evropa měla stát prvním klimaticky neutrálním kontinentem na světě.


Ceny emisních povolenek by mohly v příštím roce podle největší švýcarské banky UBS překročit hranici 30 EUR/t CO2. Růst ceny emisních povolenek by nicméně měl být založen spíše na psychologii než na fundamentech. 


Víte, kdy byl sestaven první elektromobil? Víte, jaký je podíl elektromobilů na českých silnicích? A víte, že se tento podíl může navýšit díky dotacím na nákup elektromobilů a nabíjecích stanic?


Společnost ŠKODA AUTO se v roce 2007 zavázala za každý nový vůz prodaný v České republice vysadit jeden stromek.


Na nadcházejícím summitu Evropské unie budou šéfové států a vlád projednávat plán Evropské komise na dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050.


Společnost SAKO Brno, a. s., připravuje několik projektů s cílem navýšení energetické účinnosti výroby elektřiny a tepla. Přímým důsledkem jejich realizace bude i výrazná úspora emisí CO2.


Nejvyšší kontrolní úřad ve své zprávě dnes konstatuje, že ČR se nedaří motivovat obyvatele k používání ekologičtějších vozidel, snížení spotřeby energie a k přechodu na ekologičtější zdroje energie.


Nejvyšší kontrolní úřad prověřil finanční a daňová opatření z let 2015 až 2018, která by měla ČR pomoci v ochraně klimatu, pokud jde o snížení emisí u dopravy i domácností. 


Pilotní kontroly mobilního měření provedené experty Centra služeb pro silniční dopravu přímo na silnicích ukázaly, že každé čtrnácté auto neplní zákonné limity pro emise škodlivých látek.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372