Reklama

OVZDUŠÍ

Negativní vlivy záměru pokračování těžby ložiska hnědého uhlí v dolu Turów projedná hejtman Libereckého kraje Martin Půta také na půdě Senátu. 


Německá vládní koalice v pátek dosáhla dohody o akčním plánu země v oblasti klimatu.


Praha má druhý nejšpinavější vzduch v republice. Pražští zastupitelé na zasedání 19. září schválili novou vyhlášku, která zakazuje topit uhlím, uhelnými briketami a koksem v lokálních kamnech a v kotlích, které spadají do nejnižších dvou emisních tříd z pěti možných.


Na půdě Národní rady Slovenska byla minulý týden schválena novela zákona o emisním obchodování, která mimo jiné zakotvuje základní pravidla pro čerpání z nově ustanoveného Modernizačního fondu vznikajícího na půdě Evropské unie.


Největší pražská svozová a úklidová společnost pokračuje v elektrifikaci svého vozového parku.


Nestlé oznámilo dvě novinky na cestě k udržitelné budoucnosti. Společnost se zavázala, že do roku 2050 dosáhne nulových čistých emisí skleníkových plynů. Zároveň oficiálně otevírá vlastní Institut na vývoj obalů ve Švýcarsku.


Zástupci Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT se na pozvání vlády španělského regionu Navarra zúčastnili v Pamploně zahajovací schůzky k projektu „Towards low carbon city districts through the improvement of regional policies“, který je součástí programu meziregionální spolupráce INTERREG EUROPE.


Majitelé rodinných domů na území Libereckého kraje mohou od pondělí 23. září od 16 hodin elektronicky požádat o dotaci na výměnu starého kotle za nový. V poslední vlně kotlíkových dotací půjde na ekologické vytápění více než 139 milionů korun.


Žádosti budou přijímány od 1. 10. 2019 od 8:00 hod do 30. 9. 2020 nebo do vyčerpání alokace ve výši 230 000 000 Kč.


Nejvyšší kontrolní úřad uspořádal 17. září ve svém sídle konferenci Kvalita ovzduší a cirkulární ekonomika. Konference se věnovala aktuálním tématům životního prostředí v ČR, jako jsou kvalita ovzduší, nakládání s odpady a cirkulární ekonomika. 


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372