Nový materiál MŽP: Výrobky s ukončenou životností

| autor: redakce| zdroj: MŽP0

e-waste-2049017_640.jpg
zdroj: Pixabay

Ministerstva životního prostředí, které zveřejňuje materiály k nové odpadové legislativě, vydalo další metodický podklad. Ten se týká nového zákona o výrobcích s ukončenou životností a oblasti uvádění viditelného recyklačního příspěvku.

V souvislosti s nabytím účinnosti nového zákona č. 542/2020 Sb., o výrobcích s ukončenou životností vznikly výrobcům elektrozařízení a pneumatik, distributorům a posledním prodejcům nové povinnosti mezi které patří i oddělené uvádění nákladů na zpětný odběr, zpracování, využití a odstranění výrobku s ukončenou životností na daňovém dokladu v souladu § 73, resp. § 99 zákona č. 542/2020 Sb.

Metodický pokyn slouží k vyjasnění postupu výrobců, distributorů a posledních prodejců elektrozařízení, resp. pneumatik, na které dopadá povinnost po účinnosti nového zákona č. 542/2020 Sb., o výrobcích s ukončenou životností uvádět na daňovém dokladu při prodeji odděleně od ceny elektrozařízení, resp. pneumatik náklady na zpětný odběr, zpracování, využití (a odstranění) výrobků s ukončenou životností (dále též „viditelný recyklační příspěvek), které připadají na jeden kus nebo kilogram nového výrobku, a to s účinností od 1. ledna 2021.

Metodický podklad je k dispozici na stránkách MŽP.

Ke stažení:

oodp-oddelene-uvadeni-nakladu-2021-20210119.pdf

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans