Tag: ELEKTROODPADY

XQasmQgI

Odpady / Zpravodajství / 27. 3. 2023

Češi odevzdali k recyklaci 576 tun světelných zdrojů

Sběrem a recyklací světelných zdrojů Češi chrání životní prostředí. Jejich množství sebrané v loňském roce odpovídá zhruba 20 kilogramům rtuti, která by tak teoreticky mohla znečistit vodu v objemu jedné lipenské přehrady nebo 51 vodních nádrží Brno. V přepočtu na obyvatele se nejvíce světelných zdrojů sebralo v Královéhradeckém kraji, nejméně ve Středočeském a Karlovarském kraji.

XcHg7v4I

Odpady / Servisní témata / 23. 3. 2023

Tipy pro jarní úklid: Se starým elektrem pomůže REMA Systém

S příchodem jara se v českých domácnostech tradičně pojí jarní úklid. Pořádek je nezbytné pojmout důkladně a vyčistit domov od nepotřebných věcí a starých spotřebičů. Vysloužilé elektro do popelnice nepatří, nemusíte ho však vozit ani na sběrný dvůr. Stačí si objednat bezplatný svoz přímo od svého prahu, který zajistí společnost REMA Systém.

7Ntzs39E

Odpady / Zpravodajství / 24. 2. 2023

Ekologický vzdělávací program budí zájem škol

Inovovaný vzdělávací program Odpad není k zahození si za první tři dny stáhlo více než 350 škol. Společnost REMA Systém připravila pro ekologickou výchovu zábavné pracovní listy rozšířené o online interaktivní hry. Děti ocení hravou formu, s níž se o problematice recyklace elektroodpadů učí. Učitelé zase to, že mohou program snadno aplikovat do výuky. Nová verze je volně ke stažení a využívat ji tak může jakákoliv škola.

ekolamp11.png

Odpady / Zpravodajství / 9. 2. 2023

EucoLight a EKOLAMP bojují za férové podmínky na trhu recyklace elektroodpadu

Výrobci elektrických zařízení musí dodržovat řadu předpisů nejen v České republice, ale v celé Evropské unii. S řadou takových výzev se potýkají i výrobci osvětlovací techniky, tedy svítidel a světelných zdrojů. Vztahují se na ně navíc některé specifické požadavky v oblasti zpětného odběru a recyklace elektronického odpadu, které se mohou v jednotlivých členských státech i lišit.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM