1/2022

Na výsadbu stromů a Pakt starostů a primátorů pro klima a energii jde více peněz

| zdroj: SFŽP0

autumn-1040606_640.jpg
zdroj: pixabay

Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková schválila navýšení dotačních prostředků na výsadbu stromů a na podporu iniciativy Pakt starostů a primátorů pro klima a energii. Upraven byl i tzv. Rámec Národního programu Životní prostředí 2021–2023, který představuje plán podporovaných aktivit na nejbližší období.

V oblíbené dotační výzvě na individuální výsadby listnatých stromů byl navýšen objem prostředků na 270 milionů korun, poté co si o dotaci požádalo 900 žadatelů a původně vyhrazené prostředky se ve výzvě ke konci května vyčerpaly. Obdobná situace nastala také u výzvy zaměřené na iniciativu Pakt starostů a primátorů pro klima a energii, která sdružuje místní samosprávy s cílem urychlit zavádění lokálních klimatických a energetických opatření. Od února si o podporu požádalo 10 subjektů a z důvodu velkého zájmu byla alokace výzvy zvýšena z 10 na 15 milionů korun.

Navýšení prostředků a aktuální situace se promítly i do tzv. Rámce Národního programu Životní prostředí pro období 2021–2023. Upraveny a doplněny byly některé podporované aktivity ve střednědobém horizontu a částky určené na podporu oblastí.

Detail výzvy Výsadba stromů

Pakt starostů a primátorů pro klima a energii

Rámec Národního programu Životní prostředí 2021-2023

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO