1/2024

Ministr Mládek jednal s íránským náměstkem pro energetiku

| autor: Tisková zpráva MPO0

Ministr Mládek jednal s íránským náměstkem pro energetiku

Obě strany představily hlavní rysy národních energetických politik a zhodnotily potenciál vzájemné kooperace v energetice. Nastínily také budoucí kroky spolupráce v příštích měsících.

Vzhledem k zájmu českých firem se účastníci domluvili na podnikatelské misi v rámci mezinárodního veletrhu pro oblast energetiky v únoru 2017 v Teheránu.

Ministr Jan Mládek shrnul dosavadní spolupráci v oblasti energetiky a strojírenství, která se intenzivně rozvíjí od jeho návštěvy v Teheránu v lednu tohoto roku.

"Budu velmi rád, pokud se nám podaří navázat na dlouhodobější spolupráci a budu moci podpořit české podnikatele v Íránu," uvedl ministr.

Dále zdůraznil expertízu a zkušenosti českých firem nejen v sektoru energetiky, ale také odpadového hospodářství. Íránská strana projevila v průběhu jednání značný zájem o zkušenosti českých firem s modernizací elektráren či výstavbou spaloven, ale také o české know-how vycházející z fungování trhu s elektřinou.

Ministr Mládek věří, že Dohoda o hospodářské spolupráci mezi vládou České republiky a vládou Íránské islámské republiky, která byla podepsána již 18. 1. 2016 v Teheránu, bude co nejdříve ratifikována.

Na jejím základě se v prosinci uskuteční 1. zasedání Společné komise pro hospodářskou spolupráci, v rámci něhož by se již měly zhodnotit první výsledky dnešních jednání.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA