Reklama

ENERGIE

Premiér Andrej Babiš se zúčastnil 2.12. klimatického summitu v Madridu. Na 25. klimatický summit OSN, který se koná od 2. do 19. prosince 2019 odletěl premiér Andrej Babiš v doprovodu ministra životního prostředí Richarda Brabce.


Ve Sbírce předpisů ČR vyšla Vyhláška č. 319/2019 Sb. o energetickém štítkování a ekodesignu výrobků spojených se spotřebou energie.


Výroční konference Platformy pro uhelné regiony v transformaci se uskutečnila v německém městě Görlitz. Po něm nese jména Görlitzká deklarace, společné prohlášení 41 uhelných regionů, které zde bylo 25. listopadu podepsáno.


V Kulturním centru v Linci, které patří hornorakouské zemské vládě, se v polovině listopadu konala přeshraniční odborná konference na téma Smart Mobility – budoucnost mobility ve venkovských regionech. 


MPO ČR vydalo vnitřní metodický pokyn k výpočtu podílu energie z obnovitelných zdrojů energie a stanovení konečné spotřeby energie.


Takový je hlavní závěr mezinárodní kontroly auditorů společnosti Det Norske Veritas GL, který skončil v Dukovanech. Právě tato elektrárna je držitelem ekologického certifikátu nepřetržitě už od roku 2001, Temelín pak od roku 2004.


Pilotní projekt vídeňského dopravního podniku Wiener Linien a energetické společnosti města Vídně Wien Energie aktivně přispívají k ochraně klimatu.


Evropská komise pod vedením Ursuly von der Leyenové, která začala svou práci 1. prosince letošního roku, bude bojovat za zpřísnění politiky EU v oblasti změny klimatu a zemní plyn považuje za svého spojence, jak uvedl vysoce postavený úředník EU na konferenci v Kolíně nad Rýnem.


Evropský parlament vydal usnesení k plánovanému setkání COP25 v Madridu. Usnesení vyzývá k tomu, aby EU prezentovala na setkání své cíle, obecně známé jako European Green Deal.


Společnost Veolia získala v letošním roce roku zakázku na dodávku nové anaerobní čistírny odpadních vod a navazující bioplynové stanice pro největší provoz skupiny Princes, která je jednou z největších v oblasti výroby potravin a nápojů.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372