Reklama

ENERGIE

V roce 2017 vydal Stockholmský institut pro životní prostředí studii A.Dzeba a B.Nykvista Švédské teplárenství - nová napětí a omezení po úspěšném energetickém přechodu.


Balíček zahrnující 50 opatření v sedmi tematických oblastech má z Vídně udělat uhlíkově neutrální metropoli a vzor v ochraně klimatu.


Byl zahájen provoz první vysoce výkonné nabíječky Shell-IONITY ve střední a východní Evropě. Spuštěna byla také první stanice nabízející vlastní službu Shell Recharge v regionu.


Podle Eurostatu, statistického úřadu EU, představovala obnovitelná energie v roce 2018 18 % spotřeby energie v EU. Pomalé tempo rozvoje OZE však může vést k ohrožení cíle EU pro rok 2020.


Evropská komise má do roku 2021 zrevidovat pravidla pro přidělování státní podpory, aby lépe vyhovovaly současným požadavkům stanoveným v Zelené dohodě pro Evropu (European Green Deal).


Asociace poskytovatelů energetických služeb letos již po deváté vyhlašovala výsledky soutěže o nejlepší připravovaný energeticky úsporný projekt roku.


Celkem 25 megawattů (MW) nových solárních elektráren si loni nainstalovaly domácnosti a firmy. To je oproti roku 2018, kdy bylo instalováno přibližně 11 MW, nárůst o 130 %. 


Podle nové studie od E4tech v loňském roce trh s palivovými články zaznamenal přírustek v instalovaném elektrickém výkonu přes 1 GWe. Světově se instalovaný výkon zvýšil o přibližně 1,1 GWe. To je nárůst o 40 % oproti roku 2018.


Společnost Sigfox Česká republika a Skupina ČEZ uzavřeli partnerství na zavádění chytrých IoT technologií napříč segmenty energetické společnosti.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372