Reklama

ENERGIE

Německá vládní koalice v pátek dosáhla dohody o akčním plánu země v oblasti klimatu.


Liberecký kraj investoval z vlastních prostředků od roku 2016 do revitalizace budov již desítky milionů korun. Na komplexní zateplování využil kraj i dotací z programu Operačního programu Životní prostředí (OPŽP).


Expozice novinek a řešení společnosti Siemens na Mezinárodním strojírenském veletrhu (Pavilon P, stánek 16) již po jednašedesáté ukáže směr dalšího vývoje nejen v oboru obráběcích strojů a průmyslové automatizace, ale především průmyslové digitalizace.


V rámci veletrhu FOR ARCH v pražských Letňanech se uskutečnilo mediální setkání organizované společností S-Power Energies. V první části jsme se věnovali fotovoltaickým elektrárnám pro domácnosti a srovnání situace v Česku a na Slovensku, v druhé části informujeme o využití OZE ve firemním sektoru a spolupráci s developery.


Na půdě Národní rady Slovenska byla minulý týden schválena novela zákona o emisním obchodování, která mimo jiné zakotvuje základní pravidla pro čerpání z nově ustanoveného Modernizačního fondu vznikajícího na půdě Evropské unie.


Největší pražská svozová a úklidová společnost pokračuje v elektrifikaci svého vozového parku.


V rámci veletrhu FOR ARCH v pražských Letňanech se uskutečnilo mediální setkání organizované společností S-Power Energies. Tématicky se věnovalo fotovoltaickým elektrárnám pro domácnosti, srovnání situace v Česku a na Slovensku a využití OZE ve firmách. 


Evropská komise by měla v rámci své udržitelné finanční iniciativy uznat zásadní roli, kterou jaderná energie hraje. Prohlásila to asociace evropského jaderného průmyslu Foratom.


Zástupci Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT se na pozvání vlády španělského regionu Navarra zúčastnili v Pamploně zahajovací schůzky k projektu „Towards low carbon city districts through the improvement of regional policies“, který je součástí programu meziregionální spolupráce INTERREG EUROPE.


Dne 16. září 2019 schválila vláda ČR Národní akční plán pro chytré sítě 2019 – 2030 (Aktualizace NAP SG).


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372