2/2023

Elektrické komunální vozidlo a ekologicky šetrné lezecké chyty. Rozdávaly se ceny za nejinovativnější firmu Ústeckého kraje

| zdroj: Ústecký kraj0

Elektrické komunální vozidlo a ekologicky šetrné lezecké chyty. Rozdávaly se ceny za nejinovativně

Cenu za první místo si odnesly společnosti TPC Industry v kategorii zavedených malých a středních podniků a v kategorii začínajících firem pak výrobce lezeckých chytů z Tisé firma VirginGrip. Zvláštní ocenění Inovačního centra Ústeckého kraje získala ústecká firma Vím o všem.

V soutěži Inovační firma Ústeckého kraje se oceňují inovace výrobků, služeb nebo technologií zrealizované v regionu za poslední tři roky. Odborná porota se zástupci CzechInvest, ICUK, Ústeckého kraje a UJEP vybírala ty nejlepší inovace z celkem dvou desítek přihlášených firem ve dvou kategoriích – zavedené malé a střední podniky a začínající firmy do tří let.

„Vyhlášení soutěže Inovační firma Ústeckého kraje vnímáme jako příležitost ukázat ty nejzajímavější firmy a inovace v regionu. Chceme je podpořit v jejich úsilí a motivovat k inovacím i ostatní,“ uvedl první náměstek hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika.

V kategorii zavedených malých a středních podniků zvítězil výrobce elektrovozidel a plošin pro průmyslové provozy TPC Industry Czech Republic z Vrbičan u Litoměřic za kompletní vývoj a výrobu komunálního elektrického vozidla City 2.

Druhé místo pak převzal teplický výrobce kancelářských a papírových produktů Hit Office za vývoj biologicky odbouratelných kelímků, tácků, misek a talířů z celulózových materiálů a cenu za třetí místo si odnesla ústecká firma Infinity Energy za klientskou aplikaci pro stomatology iKlient.

„U vítězné firmy porota ocenila zejména nesnadný dvouletý proces vývoje a výroby elektrického vozidla pro komunální služby, který byl korunován získáním oprávnění pro provoz v centrech měst a pěších zónách. Tím se TPC Industry stalo jedním ze tří výrobců v celé Evropě a excelentním zástupcem elektromobility v našem kraji,“ vysvětluje verdikt poroty ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje Martin Mata.

Mezi začínajícími firmami do tří let od vzniku si hlavní cenu odnesl tiský výrobce lezeckých chytů VirginGrip. Porota firmu ohodnotila za užití ekologicky šetrného polyuretanu s mimořádnými kvalitativními vlastnostmi pro lezecké chyty, který si firma ve spolupráci s německým partnerem sama vyvinula.

Druhé místo v kategorii začínajících převzal gymnaziální student z Krupky Michal Doubek a jeho aplikace pro fotografy Contributr.io, která s pomocí umělé inteligence dokáže popisovat a kategorizovat fotografie a sama je odesílat do vybraných fotobank.

A na třetím místě skončila firma Mamavis Healing Care za kontinuální vývoj zábalového pásu (inovovaného Priesnitzova zábalu) a jeho rozšíření ve víceúčelový krycí prostředek s dalšími možnostmi léčebného uplatnění, na který firma získala evropský užitný vzor.

Firmy v obou kategoriích si odnesly za první místo 50 000, za druhé 30 000 a za třetí 20 000 korun, skleněné pamětní plakety a možnost užívat značku Inovační firma Ústeckého kraje pro rok 2019.

Zvláštní ocenění Inovačního centra Ústeckého kraje získala firma Vím o všem, která letos absolvovala podnikatelský inkubátor ICUK a vyvinula vlastní aplikaci pro správu a řízení staveb a stavebních firem.

Soutěž pořádal Ústecký kraj společně s Inovačním centrem Ústeckého kraje. Odborným partnerem byly agentura CzechInvest, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně a Krajská hospodářská komora Ústeckého kraje. Partnerem soutěže byla Komerční banka.

Foto: Ústecký kraj

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP