Tag: ÚSPORY ENERGIE

wd-toro-aaaTRCfBC-M-unsplash

Aktuality / Energie / Dotace / 22. 1. 2024

V rámci OP TAK vyhlásilo MPO výzvy za zhruba 35 miliard korun. Největší zájem je o podporu na úspory energií

Pro Českou republiku je v Operačním programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK) připraveno zhruba 81,5 miliardy korun. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyhlásilo ke konci loňského roku 30 výzev za necelých 35 miliard korun, což je zhruba 43 procent z celkové alokace. Jedná se o jeden z klíčových evropských programů na podporu podnikatelů.

guillaume-perigois-wVqC9dty3VQ-unsplash

Aktuality / Energie / 28. 9. 2023

Evropská komise schválila aktualizovaný Národní plán obnovy

Evropská komise (EK) odsouhlasila aktualizaci Národního plánu obnovy (NPO). Po jednání s premiérem Petrem Fialou v Praze to oznámila předsedkyně EK Ursula von der Leyenová. Po schválení EK musí být NPO schválen také Radou EU, což je naplánováno na říjen. Výsledkem bude nové Prováděcí rozhodnutí Rady, tedy právně závazný dokument, který bude obsahovat podrobné milníky a cíle včetně termínů plnění.

pexels-oleksandr-pidvalnyi-12956000

Aktuality / Energie / Voda / Dotace / 10. 10. 2022

Obce ušetří na energiích i hospodaření s vodou

Poliklinika, obecní úřad nebo školy budou šetřit na energiích, obce budou zasakovat srážkovou vodu na parkovacích plochách nebo lépe hospodařit s dešťovkou. Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková schválila dvě stovky projektů s dotací v celkovém objemu 800 milionů korun. Obce peníze použijí na energetické úspory u svých budov, na lepší hospodaření s vodou nebo na rozvoj elektromobility.

pexels-sora-shimazaki-5668481.jpg

Aktuality / Energie / 7. 10. 2021

Informace o stavu implementace schématu pro naplnění závazku povinných úspor energie dle směrnice EED

Svaz průmyslu ve stanovisku upozorňuje, že chybějí připravovaná opatření, která přímo nebo nepřímo povedou k úsporám energie, např. osvobození trakce od platby POZE, kompenzace nepřímých nákladů, komponenta 2.1 Udržitelná a bezpečná doprava v Národním plánu obnovy, elektrizace tratí v OP Doprava. Snížit deficit nemohou zajistit pouze dobrovolné dohody, jejichž podpora ze strany státu je stále omezená.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP