Tag: TŘÍDÍCÍ LINKY

VRE03755

Odpady / Zpravodajství / 22. 3. 2023

V Brně otevřeli automatickou třídicí linku

První třídicí linku v České republice, která není založena na ručním třídění, nýbrž na vysokém stupni automatizace provozu, otevřel v pondělí premiér Petr Fiala spolu s primátorkou Brna Markétou Vaňkovou, ministrem životního prostředí Petrem Hladíkem a ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem.

garbage-2729608_640.jpg

Odpady / Publicistika / 20. 6. 2021

Polemika: Jsou v Česku kapacity na recyklaci plastů dostatečné?

On-line konference „Komunální odpad - nová legislativa a praxe v obcích“ se dotkla tématu plastových výmětů, s kterými se kvůli nové legislativě odpadové společnosti potýkají. Ředitel odboru odpadů na Ministerstvu životního prostředí, Jan Maršák, uvedl, že kombinace recyklačních kapacit a kapacit na energetické využití ke zpracování plastových výmětů je v Česku dostatečná. Je tomu skutečně tak?

linka_odpady.jpeg

Odpady / Publicistika / 25. 2. 2021

Za výměty v kotlích si připlatíme

Ze všech stran se probírá téma plastových výmětů z třídicích linek, s kterými si odpadové firmy neví rady. Jednou z možností , jak s nimi naložit, je energeticky je využít. Obrátili jsme se proto na zařízení na energetická využití odpadů s otázkou, zda jsou schopni přijímat přebytky těchto odpadů, a pokud ano, tak za jakých podmínek.

waste-4998034_640.jpg

Odpady / Publicistika / 12. 2. 2021

Nových podmínek pro plastové odpady musíme využít a ne tvrdit, že změna znamená kolaps

Aktuálně je mediálně velmi zmiňovaná otázka, co dělat s plastovým výmětem po dotřídění plastových odpadů v souladu s novým odpadovým zákonem. Je opět vznesena otázka, zda neomezit třídění plastů. ČAObH zanalyzovala skutečný stav situace. Podle ní není pro překotné omezování třídění plastů žádný krátkodobý ani dlouhodobý důvod. Stejně neexistuje důvod k jeho zdražování pro obce.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA