Tag: DODAVATEL POSLEDNÍ INSTANCE

pexels-pok-rie-157827.jpg

Aktuality / Energie / 28. 5. 2022

MPO: Otázky a odpovědi k energetice

Jak se změní pravidla pro uskladňování plynu a jaké změny budou v režimu Dodavatele poslední instance? Ministerstvo průmyslu a obchodu přináší odpovědi na dotazy k novele energetického zákona.

pexels-constantine-kim-10532187.jpg

Aktuality / Energie / 28. 2. 2022

DPI končí za několik týdnů, tisícům domácností může hrozit odpojení od energií

15. října 2021 ukončila dodávky elektřiny největší skupina alternativních dodavatelů v České republice, Bohemia Energy. Po jejím pádu se v režimu dodavatele poslední instance (DPI) ocitlo 900 tisíc domácností a podniků. Více než 97 % z nich si už našlo nového dodavatele a přešlo na standardní produkty. Těm zbývajícím, kteří stále vyčkávají u DPI, ale nezbývá mnoho času. Dodávky poslední instance skončí za několik týdnů.

electricity-meter-g55bf178f0_640.jpg

Aktuality / Energie / 27. 12. 2021

Spekulace na pokles cen energií se nevyplatí, z režimu DPI je třeba odejít co nejdříve

Přestože naprostá většina spotřebitelů (více než 90 %), kteří po pádu skupiny Bohemia Energy a následně několika menších dodavatelů přešli k dodavatelům poslední instance (DPI), si už vybrala nového dodavatele, nebo zahájila přechod na standardní produkt, podle údajů operátora trhu (OTE) stále zůstávají v režimu DPI desítky tisíc zákazníků.

pexels-sami-abdullah-7359568.jpg

Aktuality / Energie / 15. 12. 2021

Lidem po ukončení činnosti dodavatelů energií pomáhají nejen MPO a ERÚ

Cca 150 tisíc zákazníků zůstává v režimu dodavatele poslední instance (DPI). Měli by však přejít na standard. V DPI totiž lze být jen půl roku, při přechodu na běžnou smlouvu se snižují zálohy a mohou ušetřit. Nejen na pomoc spotřebitelům, firmám i osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) v režimu DPI, jejichž dodavatelé elektřiny a plynu ukončili činnost, vydalo Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) leták. Jde o další pomoc k průběžným informacím. K dispozici je i finanční podpora a poradenství napříč Českou republikou (ČR). V přípravě pak odpuštění poplatků za obnovitelné zdroje energie (OZE).

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP