1/2023

Zákazníkům DPI se do konce roku sníží zálohové platby na elektřinu

| zdroj: ERÚ0

pexels-jonathan-borba-3334038.jpg
zdroj: pexels

Platit bude např. to, že nižší zálohu na listopad mohou lidé zaplatit i přesto, že už jim byl zaslán výměr záloh v původní, nesnížené výši. Někteří dodavatelé mohou v praxi poslat již snížené zálohy. Informace o postupu u konkrétního DPI, jak si u něj mohou lidé zálohy snížit, poskytují přímo dodavatelé na svých webových stránkách

Energetický regulační úřad (ERÚ) ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu zajistil na základě intenzivních jednání se zástupci dodavatelů poslední instance (DPI) snížení záloh pro všechny domácnosti. V listopadu bude možné využít snížení zálohy o 50 % a v prosinci o 40 %.

Cílem navrhovaných změn je co nejrychleji pomoci lidem, kteří se po ukončení dodávek energií od firem ze skupiny Bohemia Energy entity potýkají s několikanásobným zvýšením cen elektřiny a plynu. Tím se pro domácnosti zmírní velký sociální náraz. V nejbližším období musí stát přijít s koncepčním řešením v sociální oblasti.

Stále platí důrazné doporučení ERÚ, aby zákazníci aktivně přešli co nejdříve na standardní produkty obchodníků a využívali formuláře na webových stránkách dodavatelů.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS