Tag: ČISTÁ ENERGIE

angelica-reyes-cs9v06TuiT8-unsplash

Aktuality / Energie / 24. 7. 2023

EU a Argentina zintenzivnily spolupráci v oblasti přechodu na čistou energii a energetické bezpečnosti

Na summitu EU-CELAC v Bruselu podepsaly EU a Argentina memorandum o porozumění a učinily tak další krok ve spolupráci v oblasti energetiky. Memorandum o porozumění, které podepsali předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a prezident Argentinské republiky Alberto Fernández za přítomnosti komisařky pro energetiku Kadri Simsonové a argentinského ministra zahraničních věcí Santiaga Cafiera, stanoví klíčové oblasti spolupráce, včetně obnovitelných zdrojů energie, vodíku a snižování emisí methanu.

jacob-thorson-ItoBIF2zYC4-unsplash

Aktuality / Energie / 1. 5. 2023

Nová Zelená aliance mezi EU a Norskem

V pondělí 24. dubna uzavřela EU a Norsko zelenou alianci, která má pomoci posílit společná opatření v oblasti klimatu a o ochrany životního prostředí a spolupráci při přechodu na čistou energii a průmysl. Obě strany chtějí snížit emise skleníkových plynů alespoň o 55 % do roku 2030 ve srovnání s rokem 1990 a nejpozději do roku 2050 dosáhnou klimatické neutrality.

road-5784006_640.jpg

Aktuality / Dotace / 3. 7. 2021

V národní výzvě programu LIFE je pro české žadatele připraveno 90 milionů korun

Ministerstvo životního prostředí vyhlašuje národní výzvu na přípravu a realizaci projektů v programu LIFE. Výzva je určena českým žadatelům unijního programu LIFE v roce 2021. V minulosti se díky projektům LIFE podařilo například zvýšit ochranu některých druhů dravých ptáků nebo vzácných druhů motýlů, vznikla interaktivní mapa obnovitelných zdrojů pro města i firmy nebo prototyp zařízení na měření reálných emisí z naftových motorů v městském provozu.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS