1/2024

Zprávy z kampaně #DostByloPlastu: Vodáci chtějí očistit Vltavu

| autor: MŽP ČR0

Zprávy z kampaně #DostByloPlastu: Vodáci chtějí očistit Vltavu

Zážitek z vodáckého výletu studenty motivoval k projektu Čistá řeka.

Cílem neziskového projektu Čistá řeka šestice studentů Pražského humanitního gymnázia je omezit používání jednorázových plastů na řece Vltavě, konkrétně v úseku mezi obcemi Vyšší Brod a Boršov nad Vltavou, který je nejvytíženější trasou vodácké sezóny.

Ta může v závislosti na počasí trvat od poloviny dubna až do půlky října a v jejím průběhu se v kempech a stravovacích zařízeních spotřebují statisíce jednorázových kelímků, tácků či příborů, které se recyklují jen minimálně či vůbec.

Projekt Čistá řeka proto usiluje o snížení této spotřeby. O vhodnosti zavedení ekologických, opakovatelně použitelných alternativ se snaží přesvědčit nejen provozovatele kempů a restaurací v dané lokalitě, ale také jejich dodavatele a zákazníky.

„Hledali jsme šetrnější alternativu a jako nejlepší se jevil nápad s vícekrát použitelným, 100% recyklovatelným plastem. Dokázali jsme se domluvit s firmami Otoč kelímek a Vratné kelímky, které nás podpoří a jsou schopné nám distribuovat jejich opakovatelně použitelné kelímky,“ říká Marta Tauchmanová, která má na starost představování projektu v dalších školách. S projektem studentům pomáhá ředitel školy Rostislav Konopa a podporu získali i od Ministerstva životního prostředí.

Více o projektu se dozvíte na www.cistareka.eu.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP