2/2023

Závěry ze 4. zasedání Stálého výboru pro jadernou energetiku

| autor: Tisková zpráva MPO0

Závěry ze 4. zasedání Stálého výboru pro jadernou energetiku

4. zasedání Stálého výboru pro jadernou energetiku (dále také SVJE) se uskutečnilo po více než dvou měsících od třetího zasedání a mělo zejména bilanční charakter.

Členové SVJE se zabývali především implementací Národního akčního plánu rozvoje jaderné energetiky v České republice (dále také NAP JE) a činností SVJE za rok 2016. V této návaznosti členové SVJE posoudili roční zprávu vládního zmocněnce pro jadernou energetiku o stavu naplňování NAP JE a vzali tuto zprávu na vědomí.

Členové SVJE se dále zabývali roční zprávou o činnosti SVJE za rok 2016. Členové SVJE tuto zprávu posoudili a schválili k předložení vládě.

SVJE posoudil návrhy na osobní obsazení Pracovní skupiny pro strategii financování a schválil jednotlivé členy-specialisty pro tuto skupinu.

SVJE se také věnoval otázkám, které se týkají hlubinného úložiště pro vyhořelé jaderné palivo a přípravy výstavby nových jaderných elektráren v lokalitách Dukovany a Temelín. V návaznosti na nové jaderné zdroje šlo o stav přípravy mezinárodní EIA k záměru „Nový jaderný zdroj v lokalitě Dukovany“ a o informace o podmínkách přepravy těžkých a nadrozměrných komponent jaderných elektráren.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP