2/2023

Výsledky druhé veřejné soutěže programu na podporu aplikovaného výzkumu DOPRAVA 2020+

| zdroj: MD ČR0

highway-256869_640.jpg
zdroj: Pixabay

Technologická agentura ČR zveřejnila výsledky druhé veřejné soutěže v programu DOPRAVA 2020+. S podporou může počítat celkem 32 navržených projektů, oproti loňské první soutěži je letos zájem o 60% vyšší. Podpořené projekty se týkají diagnostiky mostních konstrukcí, čisté mobility i využití vodíku v dopravě.

Celkem bylo do veřejné soutěže podáno 227 návrhů projektů, 216 návrhů projektů postoupilo do dalšího hodnocení a z nich je podpořeno celkem 32 návrhů projektů, což znamená 15% míru úspěšnosti. Soutěž tak potvrdila rostoucí zájem českých univerzit, výzkumných organizací, podniků a dalších subjektů.

Aktuálně podpořené projekty se například týkají bezpečnosti železničního a leteckého provozu, technologií pro dopravní stavby či diagnostiky mostních konstrukcí, čisté mobility včetně využití vodíku, ale také například zpracování tzv. velkých dat pro sledování silniční sítě, výzkumu senzorů pro autonomní vozidla či komunikace mezi vozidly. Všechny projekty zahájí řešení v roce 2021 a výsledky přinesou v dalších letech.

Podporu pro nejvíce svých projektů získalo například České vysoké učení technické v Praze, Centrum dopravního výzkumu nebo například Univerzita Pardubice. Celkem se úspěšní žadatelé podělí o podporu ve výši 401 998 447 korun. Úplný výčet všech 32 úspěšných žadatelů ke k dispozici na stránkách Technologické agentury ČR.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP