Tag: MOBILITA

erik-mclean-ZWW2SDPaC54-unsplash

Aktuality / 12. 4. 2024

Vláda schválila Plán autonomní mobility a podpoří další rozvoj a inovace

Nový strategický materiál Plán autonomní mobility do roku 2025 s výhledem do roku 2030, který schválila vláda, posouvá Českou republiku výrazně blíže širokému využívání autonomních technologií v dopravě. Má za cíl připravit tuzemskou dopravní i inovační oblast na změny související s novými trendy v oblasti chytré mobility.

kimi-lee-M3RVFbqKGu4-unsplash

Aktuality / Ovzduší / 19. 12. 2023

Chceme, aby konečná podoba EURO 7 byla realistická, říká ministr Kupka

Ve čtvrtek proběhne v Bruselu jednání tzv. trialogu o konečné podobě normy EURO 7. V jeho rámci se bude projednávat původní podoba návrhu normy prezentovaná Evropskou komisí, podoba vzešlá z jednání ministrů členských států na zasedání Rady pro konkurenceschopnost a podoba přijatá Evropským parlamentem, na níž se významně podílel Alexandr Vondra. Výsledkem trialogu by měla být dohoda o finálním znění této klíčové normy.

Zástupci Vídně a městských firem při zahájení stavby elektrolytické stanice © Wien Energie_Martin Steiger

Aktuality / Energie / 7. 1. 2023

Vídeň letos začne vyrábět vlastní vodík. Pro autobusy, elektrárnu i průmysl

Vídeň zahájila stavbu prvního městského zařízení na elektrolýzu, v němž chce od letošního léta začít produkovat zelený vodík. Denně může vyrobit až 1 300 kilogramů. Chce je využít pro vodíkové autobusy, v městské plynové elektrárně, ale také nabídnout surovinu soukromým subjektům z oblasti dopravy, logistiky i průmyslu. Vše je součástí městské vodíkové strategie a přechodu na uhlíkovou neutralitu do roku 2040.

FDS_0078

Aktuality / Energie / 7. 12. 2022

Most testuje vodíkový autobus

Během pouhých tří dnů má v testovacím provozu najet ulicemi Mostu šest set kilometrů, nasazen bude na náročnou trasu s řadou převýšení, z výfuku mu jde pouze vodní pára a poháněn je netradičním palivem – vodíkem! Řeč je o jedinečném autobusu značky CaetanoBus, který byl zkonstruován ve spolupráci se společností Toyota a který má Mostu přinést přesná data o tom, zda je vodík budoucím perspektivním palivem pro vozidla městské hromadné dopravy.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP