2/2023

Vyhláška MPO č. 236/2017 Sb.

| autor: MPO0

Vyhláška MPO č. 236/2017 Sb.

Novela představuje technickou úpravu vyhlášky ve smyslu několika stručných změn, které se týkají číselných respektive textových údajů v § 4, odst. 3, písm. b) a v § 4, odst. 5, kde v obou případech dochází ke zkrácení původního 18 měsíčního intervalu zpracování údajů z měření plynu na interval 12 měsíční, čímž se zajišťuje jednotnost s textem § 15 odst. 1 vyhlášky ERÚ č. 70/2016 Sb. o vyúčtování dodávek a souvisejících služeb v energetických odvětvích.

Další změna, která se týká ustanovení § 9 odst. 3, reaguje na praktické poznatky, kdy se lze setkat s tím, že štítky plynových spotřebičů jsou buď nepřístupné (štítek je například umístěn na zadní části spotřebiče, která je těsně u stěny komína) nebo na spotřebičích zcela schází.

Navrhuje se v případě, že štítkový příkon plynového spotřebiče není znám, použít výrobcem udávaný příkon takového plynového spotřebiče. Tyto příkony je možné zjistit buď přímo od výrobců plynových spotřebičů, nebo z existujících databází dotčených plynových spotřebičů

Poslední změna se týká § 9, odst. 10, písm. a), kde způsob stanovení pevné denní ceny za chybějící vyrovnávací plyn byl dříve upraven v Cenovém rozhodnutí ERÚ, po změnách struktury Cenového rozhodnutí proto bylo nutné uvedený princip implantovat do národní legislativy, konkrétně do zmíněné vyhlášky.

 Vyhláška nabyla účinnosti patnáctým dnem po jejím vyhlášení tj. dne 19. srpna 2017. Její text i aktuální znění vyhlášky č. 108/2011 Sb. v platném znění naleznete v příloze.

Přílohy ke stažení:

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP