Reklama

VODA

Služba pro předplatitele.


Rada na svém zasedání schválila návrh nařízení na vytvoření společného klasifikačního systému, neboli taxonomie, který by měl podpořit soukromé investice do udržitelných technologií.


Pražské vodovody a kanalizace varují obyvatele hlavního města, aby nevhazovali jakékoliv ochranné prostředky proti šíření nemoci COVID - 19 zejména jednorázové a šité roušky do kanalizace.


V roce 2019 realizovalo Ministerstvo zemědělství v souladu s platnou Metodikou benchmarkingu dva benchmarkingové projekty: Benchmarking vlastnických subjektů 2018 a Benchmarking provozovatelských subjektů 2018. Výsledky obou projektů jsou předloženy v samostatných dokumentech. Zjištění a závěry obou projektů jsou zahrnuty ve Zprávě o benchmarkingu za rok 2018.


Podle předběžných výsledků analýzy odpadních vod se ukázalo, že by v oblasti v Nové Anglii, kde je méně než 500 pozitivních testů na koronavirus, mohlo ve skutečnosti být exponenciálně víc případů.


Energetická společnost pokračuje v investicích, které zlepšují životní prostředí a zároveň podpoří oživení české ekonomiky. Patří mezi ně mimo jiné významná opatření zaměřená na snížení spotřeby vody v Jaderné elektrárně Dukovany. Už v loňském roce se zde peníze vynakládané na efektivnější nakládání s vodou začaly projevovat. Další projekty startují letos a připravené jsou i na další roky.


Služba pro předplatitele.


Odborná sekce Zelené střechy při Svazu zakládání a údržby zeleně vyhlašuje již sedmý ročník soutěže Zelená střecha roku. Přihlášené stavby mohou soutěžit ve dvou kategoriích: Veřejná zelená střecha a Rodinná zelená střecha.


Na informační systém státního podniku Povodí Vltavy včera zaútočili hackeři. Kybernetický útok napadl informační systémy podniku pro administrativní činnosti. Nezbytné fungování podniku je zachované, k ohrožení přehrad nebo dodávek povrchové vody nedošlo.


Potenciál kontaminace COVID 19 je na provozované vodárenské infrastruktuře naprosto minimální a v souladu s doporučením Světové zdravotnické organizace i Národního referenčního centra Státního zdravotního ústavu doporučujeme využívat běžné osobní ochranné pracovní prostředky.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372