1/2024

V Klecanech vyrostlo nové recyklační centrum

| zdroj: TZ Albert0

Do vybudování nového recyklačního centra investovala společnost Albert 23 milionů korun.jpg
zdroj: Albert

V distribučním centru v Klecanech se ročně připraví k recyklaci až 6 000 tun obalových materiálů. Jedná se zejména o plast a papír svezený z prodejen. Tento materiál jako druhotnou surovinu vrací zpět do oběhu v souladu s certifikací enviromentálního managementu ISO 14001. Díky novému recyklačnímu centru navyšuje budoucí roční kapacitu o 6 000 tun pro další možné využití. Do vybudování nového recyklačního centra investovala společnost Albert 23 milionů korun.

Společnost Albert sváží zpět z prodejen již 15 let vytříděné obalové materiály. Ročně na distribučním centru v Klecanech připraví k recyklaci až 6 000 tun obalů tím, že je promění v balíky, které prostřednictvím externí firmy recykluje a posílá dál do oběhu. Zpracovávají se zejména papír a PE folie.

Nejvíce, až 5 000 tun z celkového množství, tvoří papír. Ke svozu využívá kamiony, které se vracejí po vyložení zboží z prodejen do distribučního centra. Ročně takto naplní přes dvě stovky kamionů. Díky novému recyklačnímu centru navyšuje budoucí roční kapacitu o 6 000 tun pro další možné využití. Jeho kapacita tak narostla na 12 000 tun. Další podobná zařízení využívá Albert také v Olomouci a Březhradu.

V Albertu bereme ochranu přírody i klimatu vážně. Dokazuje to i další investice do této oblasti. Vše, co děláme, ať už se jedná o logistiku, výběry zboží, jejich obalů či investice do přestaveb prodejen, vždy zohledňuje celkové snižování zátěže na životní prostředí, snižování energetické náročnosti či uhlíkové stopy.

S odpady nakládáme v souladu s normou ISO 14001 a nová investice do recyklačního centra nám umožní třídit a zpracovávat použité obalové materiály ještě efektivněji,“ vysvětluje Pavel Mikoška, ředitel kvality obchodů Albert. Centrum také pomůže k naplnění cílů nové zpřísněné odpadové legislativy, která právě vstoupila v platnost.

Nové recyklační centrum vyrostlo u distribučního centra v Klecanech v průběhu loňského léta a podzimu. Původní příjmová plocha skladu se tak rozšířila na 1 250 metrů čtverečních, z toho nové centrum zabírá 700 metrů čtverečních. Zvýšil se také počet lisů, jeden předchozí doplnil ještě další.

„Původní manipulační plocha nám přestala vyhovovat. Chtěli jsme dovršit projekt příjmování obalů na distribuční centrum přes terminál,“ popisuje Martin Bouma, ředitel distribučního centra Albert v Klecanech. Vytvoří také možnosti pro svoz obalových materiálů z dalších prodejen. V rámci tohoto projektu vznikla rovněž nová denní místnost pro zaměstnance a toalety.

Kromě obalových materiálů sváží Albert z prodejen do distribučního centra v Klecanech také neprodané mléčné produkty, které jsou již nevhodné k darování. Ty se následně proměňují v bioplynové stanici na tepelnou energii. Z vybraných prodejen se vrací i dřevo, které se pak dále využívá například k výrobě palet u odběratele.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA