1/2024

Technologie pro recyklaci vody: Dezinfekční procesy

| autor: redakce| zdroj: Katalog opatření pro úsporu vody v energetice a průmyslu0

water-3628680_640.jpg
zdroj: Pixabay

Recyklovanou vodu je možné definovat jako vodu odpadní, která byla vyčištěna, takže může dosahovat až kvality vody pitné. Při řešení nedostatku vody je její recyklace prioritní a zejména v průmyslu je velmi žádoucí větší využívání vody recyklované. K tomu je zapotřebí využívat vhodné technologie.

Technologicá agentura ČR v rámci programu Beta 2, společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu, Vysoké školy chemicko-technologická v Praze, Vysoké školy chemicko-technologická v Praze a ENVI-PUR, s.r.o., vytvořila Katalog opatření pro úsporu vody v energetice a průmyslu.

Jeho cílem je poskytnout základní informace o technologiích vhodných pro recyklaci vody v průmyslu a energetice a také o technicko-provozních opatřeních pro snížení spotřeby vody v podnicích.

Část katalogu je zaměřená na technologie, u nichž dochází ke změně jakosti vody. Především se jedná o snížení koncentrace vybraných polutantů, ale jsou zahrnuty i technologie zaměřené na redukci počtu mikroorganismů ve vodě. Tyto technologie jsou samozřejmě využitelné nejen v oblasti recyklace vod, ale často nacházejí uplatnění i při úpravě vody nebo čištění odpadních vod.

Jednotlivé procesy a technologie je možné třídit podle typu procesu, skupiny technologií, typu znečištění (polutantu), průmyslového odvětví a také vhodnosti pro úpravu srážkových vod. Dnes se zaměříme na dezinfekční procesy.

Chlornan sodný

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP