Reklama

27. 6. 2017  |  Aktuality  |  Autor: Tisková zpráva města Brno

Správa hřbitovů pořídila páté vozidlo na elektřinu. Příští rok se zaměří na CNG

Správa hřbitovů města Brna pokračuje v obnově vozového parku na nízkoemisní. Letos SHMB pořídila již páté nákladní užitkové vozidlo na elektrický pohon, v příštím roce pak plánuje výměnu čtyř větších nákladních automobilů s fosilním pohonem za vozy na stlačený zemní plyn (CNG).

„Postupná výměna komunálních vozidel na nízkoemisní pohon je jasným signálem, že Brno myslí naplňování akčního plánu zlepšování ovzduší vážně. Zvláště na krátká popojíždění po městě je vhodné využívat elektro pohon nebo stlačený zemní plyn. Cením si toho, že Správa hřbitovů cíleně vozy na nízkoemisní pohon pořizuje už řadu let,“ řekl náměstek primátora pro životní prostředí Martin Ander.

Správa hřbitovů města Brna byla vůbec první brněnskou příspěvkovou organizací, která se rozhodla měnit vysloužilé vozy se spalovacím pohonem na nízkoemisní. První elektrovůz pořídila již v roce 2000, další o tři roky později. V obou případech se jednalo o „elektrovalník“ MELEX vyrobený v Polsku.

Nový elektrovůz MEGA po 8 hodinovém nabíjení vydrží v provozu celý pracovní týden. Využívat jej budou zahradníci, údržbáři i hrobníci. Jeho pořizovací cena je 950 tisíc. Částka 150 tisíc je hrazena z dotace ze Státního fondu životního prostředí. Celkem už Správa hřbitovů města Brna investovala do elektrovozů přes 3 miliony korun.

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372