1/2024

Radní schválili poskytnutí dotací v rámci programů Čistá energie Praha 2017 III

| autor: Tisková zpráva HM Praha0

Radní schválili poskytnutí dotací v rámci programů Čistá energie Praha 2017 III

„Dotaci získalo celkem 198 projektů modernizace plynového vytápění, devět projektů přeměny lokálních topidel ve prospěch vytápění centrálního typu, tři projekty instalace tepelných čerpadel a jeden projekt náhrady kamen na pevná paliva,“ uvedla radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.

Za celou dobu trvání od roku 1994 podpořilo město přes 46,3 tisíc domácností částkou větší než půl miliardy korun, což významně napomohlo přeměně drtivé většiny lokálních topenišť na uhlí ve prospěch některé z ekologických variant.

Program se postupně zaměřil na podporu využití obnovitelných zdrojů energie, na výměnu lokálních topidel ve prospěch centrálního vytápění a od roku 2010 byla zavedena podpora výměny dožívajících plynových kotlů za nové, účinnější a ekologicky šetrnější.

Pravidla Programu Čistá energie Praha jsou každoročně aktualizována s ohledem na současnou ekologickou politiku a na vývoj nových technologií v oblasti vytápění a ohřevu vodu. Pro rok 2017 je na realizaci programu v rozpočtu hlavního města vyčleněno celkem 18 milionů korun.

Tyto prostředky byly rozhodnutím Rady hl. m. Prahy ze dne 29. 8. 2017 navýšeny o dalších 6 milionů korun z nevyčerpaných prostředků odboru ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ