Reklama

1. 8. 2017  |  Zpravodajství  |  Autor: (mar)

Použité baterie: Jak motivovat k jejich předávání? Odměnou

V norském Oslu instalovali několik automatů na sběr baterií, které budou lidem platit za tento elektroodpad.

Švédská technologická společnost působící v odpadovém hospodářství přišla s řešením, od kterého si slibuje méně časté vyhazování použitých baterií do směsného odpadu. Automaty na sběr baterií budou lidem platit za každý takový vhozený druh elektroodpadu.

Podle společnosti Refind Technologies jde o první automat na baterie ve světě. V testovací fázi budou zařízení umístěno v několika provozech maloobchodního řetězce Coop Obs! v norském Oslu.

Za každou předanou baterii 11 centů

Zákazníci dostanou při vrácení použité baterie z domácnosti za odměnu slevový kupón v hodnotě 11 centů (za každý kus), který lze použít na nákup nových baterií.

Technologická firma a maloobchodní řetězec realizují nápad ve spolupráci s předním výrobcem baterií společností Energizer. Olověné baterie obsahující nikl a kadmium představují po jejich vyřazení toxický odpad.

"O rozpoznávání baterií a zacházení s nimi víme všechno. Bylo výzvou udělat proces nákladově efektivní, uživatelsky srozumitelný a přesný," říká Johanna Reimers, ředitelka Refind Technologies. ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372