1/2021

Plánujete žádat o dotaci na výstavbu fotovoltaické elektrárny? Podívejte se, jak na to

| zdroj: SFŽP0

solar-4824602_640.jpg
zdroj: pixabay

Příjem žádostí o dotace z Modernizačního fondu na výstavbu fotovoltaických elektráren odstartoval 12. července. Pro lepší a jednodušší orientaci Státní fond životního prostředí ČR připravil pro každou z výzev krátká a výstižná videa, která vás provedou krok za krokem vyplněním žádosti. O podporu se mohou ucházet stávající nebo budoucí držitelé licence pro podnikání v energetických odvětvích (výroba elektřiny) a společenství pro obnovitelné zdroje.

Dotační výzva RES+ č. 1/2021 je určena pro fotovoltaické elektrárny do 1 MWp (včetně) a je pro ni alokována 1 miliarda korun. Příjem žádostí končí 15. 11. 2021 ve 12 hodin. Instruktážní video, detailní informace, text výzvy a potřebné dokumenty naleznete zde.

Dotační výzva RES+ č. 2/2021 je určena pro fotovoltaické elektrárny nad 1 MWp. Pro žadatele je alokováno 3,5 miliardy korun. Žádosti je možné podávat do 29. 10. 2021 do 12 hodin. Instruktážní video, detailní informace, text výzvy a potřebné dokumenty naleznete zde.

V závislosti na velikosti podniku a typu instalace elektrárny mohou zájemci dosáhnout na dotaci ve výši až 50 % celkových výdajů na projekt. Společným cílem obou výzev je snížení emisí skleníkových plynů, modernizace energetických systémů, zlepšení energetické účinnosti a zvýšení podílu obnovitelných zdrojů energie.

Instruktážní video pro dotační výzvu RES+ č. 1/2021

Instruktážní video pro dotační výzvu RES+ č. 2/2021

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo