Reklama

ODPADY

Developerská společnost CTP Invest zmodernizuje kancelářský areál Spielberk blízko centra Brna. Cílem je snížit energetickou spotřebu a v konečném důsledku také omezit uhlíkovou stopu, kterou za sebou areál zanechává. Do modernizace energetického systému investuje CTP téměř 40 milionů korun.


Cílem projektu je vývoj technologického celku pro přeměnu odpadní biomasy na bioplyn za využití katalyzátoru k transformaci oxidu uhličitého na methan a k finálnímu termochemickému zpracování odpadu.


Služba pro předplatitele.


V období nouzového stavu vzrostla u balení potravin četnost užívání plastů. Podle odborníků si díky koronaviru tuzemští spotřebitelé zároveň uvědomili primární funkci obalu u potravin. Výrobci, kteří se dlouhodobě snaží o redukci plastů, nicméně uvádí, že tyto snahy by neměly být upozaďovány ani v období mimořádných krizí.


Některé sběrné dvory přestaly v posledních dnech odebírat od občanů vysloužilé výrobky značky Samsung. Aktuální situace vznikla kvůli ukončení smlouvy mezi kolektivním systémem Asekol a výrobcem, společností Samsung, v jejímž důsledku Asekol od 1. srpna přestal dosloužilé elektro Samsungu ze sběrných dvorů sbírat.


Rema Systém nabídla pomoc se zajištěním dodávek elektroodpadu do chráněných dílen, které se zabývají zpracováním a recyklací elektroodpadů.


Začátkem června loňského roku jsem na tomto webu publikoval článek V Evropě bylo vloni zrecyklováno 739 525 tun PVC, ve kterém jsem referoval o výsledcích dobrovolné iniciativy VinylPlus, jejichž zasedání „VinylPlus Sustainabitity Forum 2019“ proběhlo v Praze.


Debaty o odpadech, zejména o tom, jak s nimi nakládat, neberou konce. A to nejen v souvislosti s novou legislativou. Věděli jste ale, že v drtivé většině se hovoří především o odpadech, které tvoří v celkovém množství celkem marginální část?


Jubilejní pátý ročník konference ODPAD ZDROJEM proběhne letos poprvé v rámci veletrhu URBIS SMART CITY na BVV v Brně, kvůli krizi navíc výjimečně v zářijovém termínu, ve dnech 2. a 3. 9.


Připravené investice se mohou spustit. Ministerstvo životního prostředí schválilo dotaci 2,7 miliard korun šesti stovkám úspěšných žadatelů. Podpora míří především do obcí, které s její pomocí zrenovují veřejné budovy, začnou využívat srážkovou vodu, nebo zajistí efektivnější zpracování odpadu.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372